Image Module

krzesła laboratoryjne

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Kawiarnia to lokale gastronomiczne o specyficznej formie. Nie jest potrzebna duża kuchnia na zapleczu. Kawy robione są na bieżąco przez odpowiednie maszyny. Ciasta oraz inne słodkości dostarczane są z piekarni w ramach potrzeb i bieżącej sprzedaży. Doskonałym elementem przyciągającym szczególnie w okresie letnim to oferta lodów. Marża na tego typów usługach i sprzedaży jest bardzo dużo. Klienci zaakceptowali ten rodzaj miejsce i dość wysoki cennik. Z drugiej strony kawiarnia dla człowieka to nie tylko miejsce zakupu „posiłków”, lecz miejsce spędzenia czasu. Konieczne są wiec specjalne rozwiązania oraz wyposażenie miejsc do picia kawy, tak by klient miał jak największe poczucie komfortu. Bardzo popularną formą wyposażenia są masywne i zabudowane fotele kawiarniane. Rywalizacja pomiędzy kawiarniami to obecnie rywalizacja o komfort  przy dość podobnych ofertach i ich cenie. Możliwość swobodnej rozmowy i spędzenia czasu w gronie rodziny i znajomych to często bezpośredni cel wizyty w kawiarni. Wygodne fotele kawiarniane bardzo przyciągają i mają charakter odstresowujący. Życie w pośpiechu i duża rola pracy w naszym życiu to często brak czasu dla najbliższej rodziny. Wspólne wyjście na zakupy w weekend kończy się zazwyczaj wizytą rodzinną w kawiarni.

soft seating

Wygoda i możliwość swobodnej rozmowy w kawiarni to często miejsce przyciągające spotkania b2b. Jest to doskonała forma budowania trwałych relacji biznesowych przez możliwość bardziej towarzyskiego charakteru spotkania. Dużo łatwiej uda się zbudować trwałą relacje poprzez spotkanie na kawiarnianych fotelach, niż przez typową wizytą formalną w biurze.

Korporacyjne zachodnie wzorce bardzo mocno zdominowały polskie firmy. Często to są to firmy funkcjonujące w naszym kraju o kapitale zagranicznym. Jak by nie patrzeć w naszym kraju spadło bezrobocie, a praca biurowa stała się jedną z najbardziej popularnej stabilnej pracy.  Korporacyjny wzorzec to oczywiście nie tylko same pozytywne aspekty. Praca w biurowej korporacji jest bardzo obciążająca, stresująca i często zaburzająca lub przesłaniająca inne życiowe zajęcia. Najczęściej do korporacji zatrudniane są osoby po studiach. Pracodawcy wykorzystują ich naiwność oraz chęć jak najlepszego pokazania się i zrobienia kariery. Obciążani są taką ilością zadań, która dla nikogo nie jest możliwą do wykonania. Dodatkowo grupowe projekty oraz codzienne meetingi. To wszystko sprawia, że część osób odpuszcza i szuka pracy gdzieś indziej. Druga cześć osoba wytrwałe trwa i z czasem poprawia się ich wydajność – jednakże często zaczynają pojawiać się liczne skutki pracy po wpływem ogromnego stresu.

Korporacyjni zarządcy zdają sobie z tego sprawę i robią wszystko by poprzez otoczenie pracownika w biurze poprawiać jego komfort fizyczny i umysłowe odprężenie. Tworzone są ergonomiczne stanowiska pracy, według zachodnich wzorców. Stresująca praca dużo mniej obciąża, jeśli w miejscu pracy odczuwamy należy komfort i wygodę. Jeśli umysł jest obciążany podczas pracy przez ciało, które co chwile wysyła informacje o niewygodnym krześle – ciężko będzie nad wszystkim zapanować.

Poza ergonomią stanowiska pracy, kolejnym wzorcem o lekarstwem bez recepty na biurowe stresy są meble kontraktowe tzw soft seating. Są to meble tapicerowane bardzo dobrze wyprofilowane, o masywnej budowie i bardzo dużej gęstości pianek z których są zbudowane. Pozwala to na bardzo przyjemne użytkowanie i możliwość chwilowego odprężenia się w pracy – podczas standardowej przerwy. Soft seating umiejscowiony jest zazwyczaj w jednym pomieszczeniu, określanym często jako chillout room. Poza miękkim i wygodnymi siedziskami miejsca te wyposażone są różne elektroniczne gadżety lub klasyczną rozrywkę typu bilard czy piłkarzyki. Jest bardzo dobra odrestaurowując forma pozwalająca na czas przerwy wyłączyć się od trudnych i rutynowych czynności. Miękki i wygodny soft seating bardzo szybko odstresuje i poprawi komfort psychiczny pracownika biurowego. Krótka przerwa  i odpoczynek w takim miejscu pomagają utrzymać zbliżoną bardzo dobrą wydajność przez cały dzień pracy.

Wszystkie te korporacyjne wzorce wyżej opisane bardzo poprawiają codzienne działanie. Należy jednak pamiętać, że pracodawca tworzy je ze względu na chęć zysku. Zysk w ergonomię stanowiska pracy czy meble soft seating bardzo szybko się zwraca, a z czasem przynosi zysk w postaci jeszcze bardziej wydajnej i efektywnej pracy. Źródło : http://www.softseating.pl/